o nás

nukleon frame je nezávislá filmová produkční společnost působící v České republice a na Slovensku. Zaměřuje se na originální hrané a dokumentární filmy, které mají výraznou autorskou vizi a ambici být součástí mezinárodních filmových festivalů. nukleon frame je také evropským koprodukčním partnerem pro mezinárodní projekty.

vojtěch konečný

režisér | scenárista | producent

Vojtěch Konečný je režisér, scenárista a producent. Je jedním ze zakladatelů nezávislé filmové produkční společnosti nukleon frame. Momentálně studuje magisterský obor filmové režie na Filmové a televizní fakultě AMU v Praze (FAMU). Předtím vystudoval University of the Arts London, obor BA (Hons) Film and TV, kde se specializoval na scenáristiku a režii. Vojtěch se zúčastnil několika mentoringových programů – například individuálního workshopu s maďarským režisérem Bélou Tarrem či režijní asistence na natáčení dánského režiséra Thomase Vinterberga. Vojtěch byl také členem poroty na mezinárodních filmových festivalech jako 75. ročníku MFF v Benátkách (Giornate degli Autori) nebo 24. ročníku MFDF Ji.hlava.

Vojtěch je autorem několika krátkých filmů a spotů, kde se podepsal jako scenárista, režisér a střihač. Jeho krátký film Růžička ve tmě (2022) byl vybrán do sekce Film and Art School Etudes Panorama 30. ročníku MFF EnergaCAMERIMAGE v polské Toruni a jeho krátký snímek Doprovázení (2023) byl vybrán na pitchingové fórum The Audiovisual Talent Week v Barceloně. Jeho krátký hororový snímek Návštěvník (2024) je v postprodukci. Jeho krátký absolventský film První Hlídka, jehož produkce je naplánována na jaro 2024, byl podpořen Státním fondem kinematografie a dalšími regionálními fondy a je koprodukován Českou televizí. Vojtěchův celovečerní debut v rané fázi vývoje Now and After je jedním z projektů workshopu PITCH_IT, který bude prezentován během Berlinale 2024.

peter poch

producent

Peter Poch je filmový producent. Je jedním ze zakladatelů nezávislé filmové produkční společnosti nukleon frame. Jako asistent a později výkonný producent ve slovenské společnosti ATTACK FILM pracoval na několika celovečerních projektech jako Konfident (2012), Důvěrný nepřítel (2018), na pohádkách Sedmero krkavců (2015), Anděl páně 2 (2016) a Zakletá jeskyně (2022) nebo na celovečerním dokumentárním filmu ANDY WARHOL: Americký sen (2023). Je také aktivní v hudebním průmyslu jako manažer dvou kapel.

V roce 2023 Peter úspěšně absolvoval studium na katedře produkce Filmové a televizní fakulty AMU v Praze (FAMU). Spolu se svým kolegou Vojtěchem Konečným produkoval několik krátkých filmů včetně krátkého filmu Růžička ve tmě (2022), který byl vybrán do sekce Film and Art School Etudes Panorama na 30. ročníku Mezinárodního filmového festivalu EnergaCAMERIMAGE v polské Toruni a projekt Doprovázení (2023), který byl vybrán do pitchingového fóra The Audiovisual Talent Week v Barceloně. Aktuálně společně s kolegy připravuje v rámci společnosti svůj celovečerní hraný producentský debut.

adéla konečná

producent

Adéla Konečná je filmová producentka. V současné době studuje magisterský obor produkce na Filmové a televizní fakultě AMU v Praze (FAMU). Svá studia začala intenzivním kurzem produkce spolu s mezinárodními filmaři. Jako produkční či producentka stála u tvorby několika krátkých filmů. Má také zkušenosti s produkcí filmových festivalů a reklamních spotů. Během studia začala spolupracovat s Vojtěchem Konečným a Peterem Pochem a produkovala také filmy Růžička ve tmě (2022) a Doprovázení (2023).

Adéla má jako producent několik projektů ve fázi vývoje. Její absolventský krátký film První hlídka byl podpořen Státním fondem kinematografie a dalšími regionálními fondy a je koprodukován Českou televizí. Její producentský debut Now and After je jedním z projektů workshopu PITCH_IT, který bude prezentován během Berlinale 2024. Její krátký animovaný film Sedmikráska je též koprodukován Českou televizí a byl součástí CEE Animation Fóra 2023. Adéla také pracovala v roce 2023 na prvním ročníku East, Match, Go! – koprodukční platformy věnované východoevropským a středoevropským filmům – v rámci MFF BEAST v Portu v Portugalsku.